vesti24.mk

Tag : хрчаци

ЗАБАВА

Ново истражување конечно ја реши дилемата: Дали хируршките маски штитат од коронавирус?

admin
Истражувачите поставиле кафез со хрчаци кои претходно биле заразени со коронавирус, покрај кафез со здрави глодари. Тестовите кои биле спроведени над нив покажуваат дека употребата...