vesti24.mk

Tag : Хуавеи

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Кинески компании на врвот: Санкциите не им можат ништо, сè повеќе се свртуваат кон електронски возила

admin
Како што беше напишано на почетокот на март, кинескиот гигант Хуавеи може сериозно да зачекори на пазарот на електрични автомобили. Оваа компанија нема намера да...