vesti24.mk

Tag : хуманост

ЗАБАВА

Понекогаш е потребно малку за голема среќа: Браво за најхуманиот Дедо Мраз на светот (ВИДЕО)

admin
За да направите некого среќен, да му помогнете кога му е најтешко и да предизвикате насмевка на неговото лицето, понекогаш е потребно само малку напор...
ЗАБАВА

Пример за хуманост: Тоа што го направи ова момче треба да ве научи голема лекција (ВИДЕО)

admin
Малку треба за некого да направиш среќен. Малку е потребно и да помогнеш некому. Нашата мала помош за некого многу ќе значи, па примерите околу...
ЗАБАВА

БРАВО: Тоа што го направи оваа хумана матурантка, сите ги остави без зборови

admin
Николина Субиќ е матурантка од Брчко, Босна и Херцеговина, која одлучи парите што ги добила за свечениот матурски фустан да ги донира во хуманитарни цели....