vesti24.mk

Tag : царина

ВЕСТИ

Погледнете што заплени македонската царина минативе две недели

admin
Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани  девизи, цигари, употребуван алат, индустриска...