vesti24.mk

Tag : царски рез

ЗАБАВА

Моќен текст: Порака за мајката породена со царски рез

admin
Април е месец за подигнување на свеста за царскиот рез. Низ социјалните мрежи кружи еден прекрасен текст, наменет за мајките породени со царски рез. Твоето...
ЗАБАВА

Лекари предупредуваат на „епидемија“ на царски резови

admin
Бројот на породувања со царски рез е двојно зголемен во последните две децении и достигна епидемиска расзмери во некои земји, објавија лекари во списанието Лансет....