vesti24.mk

Tag : цвекло

ЗАБАВА

Ни коронавирус ништо не му може: Зајакнете го имунитетот со овој природен сок

admin
Исклучително лековито и здраво, цвеклото е идеална намирница за зајакнување на целиот организам, особено за имунитетот и би требало да си го подготвувате во сезоната...
ЗАБАВА

Направете си витаминска “бомба“: Треба само да ги измешате овие состојки

admin
Ова смути го зајакнува имунитетот и има позитивно влијание на целокупното здравје. СОСТОЈКИ: сирово излупено цвекло јаболко корен од целер морков 1 шолја бадемово или...
ЗАБАВА

Тоа што го мислиме за храната било само мит: Слабокрвноста не се лечи со цвекло, а јајцата не го креваат холестеролот?

admin
Нутриционизмот е област која е подложна на ширење на на погрешни информации и митови за исхраната. Причините за ова се бројни, но повеќето се сведуваат...
ЗДРАВЈЕ

Мозокот кај постарите луѓе почнува да работи како кај млад човек: Овој сок е чудо на природата!

admin
Освен што ги регулира процесите во мозокот, исто така може да помогне во стабилизирање на притисокот. Пиењето сок од цвекло пред тренинг може да го...