vesti24.mk

Tag : цветан трипуновски

ВЕСТИ

Трипуновски: СДСМ наместо да бара проблем кај што го нема, да побара од Заев и Ангеловска да ги вратат парите што ги земаа нивните фирми од државата

admin
„Барањето за апанажа по завршувањето на мандатот како технички заменик министер во МЗШВ доаѓа откако СДСМ, Љупчо Николовски и Трајан Димковски ме избркаа од работа....
ВЕСТИ

Трипуновски: Се обврзуваме да во првите 100 дена направиме корекција на закон за тутун се со цел да го заштитиме домашното производство

admin
Денеска сум во посета на општина Кривогаштани и од тука заминувам во посета на општина Долнени. Денеска разговарав со пазарџиите на овој пазарен ден во...
ВЕСТИ

Трипуновски до Заев: Ќе изгубиш кога и да има избори, но немој за тоа да бидат жртва недолжни луѓе

admin
Го гледам Заев од петни жили се стега избори на 5-ти, па на 5-ти. Зоране, не ја ставај во ризик цела нација, сите знаеме колку...
ВЕСТИ

Трипуновски: Со ребалансот на буџетот СДСМ ги скрати средствата за помош на земјоделците, а ги зголеми за времените вработувања на партиските членови

admin
Ние го критикуваме овој начин на водење на економија од страна на актуелната влада на СДСМ, бидејќи ова последно задолжување кое што практично секој еден...
ВЕСТИ

Трипуновски: Приоритет за ВМРО-ДПМНЕ ќе биде аграрниот сектор и водостопанството

admin
Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски во вечерашното гостување во еимсијата Што не е јасно на ТВ Алфа вели дека приорите...
ВЕСТИ

Трипуновски во посета на земјоделците од Долнени по вчерашното невреме

admin
После вчерашното невреме, заменик министерот Цветан Трипуновски денеска е во посета на општина Долнени. -Најпогодено е селото Заполжани и околината каде што градот уништил и...
ВЕСТИ

Трипуновски: 1 милион килограми тутун е увезен во Македонија во изминативе месец дена, додека домашниот тутун стои неоткупен

admin
Дополнителниот заменик министер за земјоделие Цветан Трипуновски на својот Фејсбук профил сподели видео од свое гостување каде обвинува дека 1 милион килограми тутун е увезен...
ВЕСТИ

Трипуновски ексклузивно за ТВ 24: Димковски и Николовски дале една иста парцела на две различни физички лица

admin
Цветан Трипуновски, дополнителен заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната гостување во емисијата „Тренд Анализа“ на ТВ 24, анализира дека, како...
ВЕСТИ

Трипуновски: Реалната слика е дека СДСМ го уништи оризопроизводството

admin
Дополнителниот Министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска оствари средба со оризопроизводителите од Општина Чешиново-Облешево. Во продолжение Ви го пренесуваме неговиот Фејсбук статус...
ВЕСТИ

Трупуновски на средба со јаболкопроизводители од Ресен: Достоинството на земјоделецот мора да се врати

admin
Предмалку ја завршив средбата со работната група јаболкопроизводители од Ресен на која ги нотираа сите проблеми и недостатоци со кој се соочуваат. Јас останувам на...
ВЕСТИ

Трипуновски: Од 3 јануари земјоделците ќе имаат заштитник во мене

admin
Најпрвин сакам да се заблагодарам на довербата на претседателот Христијан Мицкоски за предлогот за заменски технички министер за земјоделие во владата за спроведување на предвремените...
ВЕСТИ

Василевска и Трипуновски остварија средба со лица со посебни потреби од струмичко

admin
Членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска и Цветан Трипуновски денеска остварија средба со претставниците на штитениците на Заводот за заштита и рехабилитација „Бања Банско“. -Ги...
ВЕСТИ

Трипуновски: Граѓаните се уште не знаат дали е преземено се што е потребно за да се превенира ширење на Африканската свинска чума во Македонија

admin
Неодговорното однесување на власта го доведува во прашање здравјето на граѓаните и безбедноста на сточниот фонд во Република Македонија, ова денеска преку изјава за медиумите...