vesti24.mk

Tag : цвет

ЗАБАВА

На кој цвет ќе слета пеперутката? Вашиот одговор одредува какви сте во врската

admin
Какви сте во врска? Постојат многу експерименти кои можат да ви го покажат тоа, а овој тест е еден од наједноставните од нив. Одберете го...
ЗАБАВА

Убиец на едно сетило: Погледнете зошто овој цвет го нарекуваат смрдлив ЛЕШ (ВИДЕО)

admin
Според податоците на Конгресната библиотека на САД, растение со најголем цвет во светот се нарекува „Rafflesia arnoldii“ и може да достигне големина на чадор. Овој...