vesti24.mk

Tag : цвеќарници

ЗАБАВА

Овие трикови ќе ви требаат по 8-ми Март: Како цвеќињата подолго време да ви бидат свежи?

admin
Ова се некои трикови кои ги користат и во цвеќарниците. Розите, каранфилите и хризантемите сакаат многу вода. Лалињата и Герберите можат и со помалку. За...