vesti24.mk

Tag : цвеќиња

ЗАБАВА

Доколку сакате магично да ви цветат цвеќињата нема поефикасно нешто од оваа билка која само треба да ја покиснете во вода и да ги вадите истите

admin
Доколку имате бавча или одгледувате некое растение на терасата сигурно имате проблеми со штетниците кои ги напаѓаат речиси било кој вид на растенија. Но, доколку...
ЗАБАВА

Доколку сакате магично да ви цветат цвеќињата нема поефикасно нешто од оваа билка која само треба да ја покиснете во вода и да ги вадите истите

admin
Доколку имате бавча или одгледувате некое растение на терасата сигурно имате проблеми со штетниците кои ги напаѓаат речиси било кој вид на растенија. Но, доколку...
ЗАБАВА

Засадете го ова цвеќе на балкон или во градината и претворете го летото во магија: Еве што ќе доминира оваа сезона

admin
Мини розите оваа година ќе доминираат на балконите, а еве неколку совети за успешно одгледување на овој божествен цвет. Мини розите може да ги засадите...
ЗАБАВА

Ставете јајце на дното на саксијата со цвеќиња и ќе видите нешто неверојатно! Овој трик ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

admin
Идејата е дека додека јајцата се распаѓаат, тие ја обезбедуваат почвата со многу потребни хранливи материи, помагајќи им на растенијата да растат и да останат...
ЗАБАВА

ОВИЕ ТРИ ЦВЕЌИЊА ПОСАДЕТЕ ГИ ВО АПРИЛ: Раскошно ќе цветат се до месец октомври (ФОТО)

admin
Наскоро конечно ни доаѓа летото и топлото време, време е после студената зимска пауза да се вратите и да и се посветите на градината. За...
ЗАБАВА

Не ја фрлајте водата од варењето на тестенини- еве што да направите со неа, а да си го разубавите домот

admin
Наместо да ја фрлите водата од варењето на тестенини, искористете ја да си ги разубавите цвеќињата, а со тоа и домот. Водата од тecтeнинитe е...
ЗАБАВА

Потребни се само две состојки: Вака ќе ги заштитите вашите собни цвеќиња во зима

admin
Станува збор за употреба на водороден пероксид т.е хидроген. Сувиот воздух кој произлегува од централното греење во становите куќите, недостатокот на доволно количество светлина се...
ЗАБАВА

Не ја фрлајте водата во која варите јајца, ќе ви биде од помош за нешто важно во домот

admin
Можеби не сте го знаеле, но се работи за одличен трик благодарение на кој ќе ја подобрите грижата за собните цвеќиња. Следниот пат кога ќе...
ЗАБАВА

Ќе помислите дека ова е поле со цвеќиња, но грешите: Запрепастувачка снимка која го обиколи светот (ВИДЕО)

admin
Доколку помисливте дека гледате поле со цвеќиња, тогаш сте во голема заблуда. Станува збор за “гробишта“ за велосипеди во градот Вухан во Кина. Услугата на...