vesti24.mk

Tag : целулит

ЗАБАВА

Секој ден одвојте 10 минути за ова: Еве како да го ОТСТРАНИТЕ ЦЕЛУЛИТОТ во неколку чекори – резултатите ќе ве воодушеват

admin
Целулитот е еден од најголемите проблеми со кои се борат жените кога станува збор за физичкиот изглед. Многу е тешко да се отстрани. Меѓутоа, ако...
ЗАБАВА

Звучи невозможно, но таа се колне дека 7 дена се мачкала со оваа смеса од две состојки – целулитот веќе го НЕМА

admin
Една од највлијателните блогерки во светот, Фара Дукаи, се прослави со необични упатства кои го полудеа светот. Ја следат над пет милиони луѓе на Инстаграм,...
ЗАБАВА

„Го мразев целулитот a сега гордо го покажувам“: Инфлуенсерка стана модел на костими за капење (ФОТО)

admin
Австралиската инфлуенсерка и модел на костими за капење, Ариела Ница, која ја следат повеќе од половина милион луѓе на социјалната мрежа Инстаграм, одлучи да започне...
ЗАБАВА

Направете сами: Рецепт за пилинг кој го уништува целулитот!

admin
Пилингот е одличен препарат пред нанесување антицелулитни креми, а во комбинација со масажа, дава одлични резултати во борбата против целулитот. Можете да го купите, или...
ЗАБАВА

7 намирници што може да ви помогнат во борбата против целулитот

admin
Дури 80-90% од жените може да добијат целулит во одреден момент од животот. Иако постојат многу медицински начини за отстранување на целулитот, како што се...
ЗАБАВА

Ви го ветуваат невозможното: Вистината за целулитот, овие работи мора да ги знаете!

admin
Вистината за целулитот од гледна точка на експертите: Целулитот не можете да го отстраните со креми – колку и да звучи привлечно идејата дека ќе...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Побиен најголемиот мит за целулитот, ова треба сите жени да го знаат

admin
За разлика од многу инфлуенсери на Инстаграм, д-р Хејзел Валас знае да објасни што е целулитот и како настанува. Таа е лекар, личен тренер и...
ЗАБАВА

Масло од рузмарин, домашен лек против целулит кој дава ефект

admin
Целулитот особено оној кој се наоѓа на задникот, стомакот, колковите и бутовите – знае да биде грозен и фрустрирачки за секоја жена. На пазарот постојат...