vesti24.mk

Tag : цемтководителот н кампот

СВЕТ

„Сметководителот“ на Аушвиц почина без да одлежи ден во затвор

Ferad Aruc
Осудениот нацистички воен злосторник Оскар Гренинг, познат како „сметководителот“ на Аушвиц, почина на 97 години, објави регионалниот германски весник „Хановерише алгемајне цајтунг“, повикувајќи се на...