vesti24.mk

Tag : цена на гориват

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нова цена на горивата во Македонија

admin
Дизел горивото пред две недели поскапе за два денара по литар, а цената на бензините остана иста. Со одлуката се изврши зголемување на рафинериските и...