vesti24.mk

Tag : цена

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Компаниите бараат зголемување на цената на парното, РКЕ оваа недела ќе донесе одлука

admin
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги во текот на оваа недела ќе ја донесе одлуката за цената што ќе ја плаќаат скопјани за парно...
ВЕСТИ

Граѓаните денеска на нови протести и блокади против покачувањето на струјата

admin
Во Скопје, Тетово, Прилеп, Битола, Кичево… за денеска (21 август) се најавени нови протестни собири и акции против одлуката на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ)...
ЗАБАВА

Цената на цреши во македонски маркет стана хит на социјалните мрежи: Мамо, ќе ми купиш ли цреши? (ФОТО)

admin
Изминатиот период на социјалните мрежи се појави фотографија од еден македонски супер маркет каде цената на црешите е нетипична за нашиот пазар. Имено доколку сакате...
ЗАБАВА

Вртоглави цени: Еве колку заработуваат инфлуенсерите на социјалните мрежи

admin
Износот кој во последните неколку години преку социјалните мрежи го заработија инфлуенсерите е огромен. Една маркетинг компанија, ги открива просечните цени на спонзорираните фотографии на...
ЗАБАВА

На гостите кои нарачале вино им послужил од најскапото – по грешка! (ФОТО)

admin
Келнер од Манчестер по грешка на еден гостин му сервирал шише со вино кое чини 4.500 фунти (5.144 евра) , објавија од ресторанот „Хауксмур Манчестер“...
ЗАБАВА

За еден килограм можете да заработите 300.000 евра: Ова се најгрдите печурки на светот, но ако ги најдете можете да се збогатите (ФОТО)

admin
Тартуфите, печурки со грд изглед, вредат цело мало богатство. Иако оваа печурка на око нема убав изглед, вреди цело богатство, поради тоа ја нарекуваат цар...