vesti24.mk

Tag : цензус

ВЕСТИ

Џафери: Ако нема цензус, јас ќе ја преземам функцијата в.д претседател на државата

admin
Претседателот на Собранието, Талат Џафери во вечерашното издание на „Click Plus“ го објаснуваше процесот на избори во втор круг како и потребниот цензус од 40%....