vesti24.mk

Tag : Централниот одбор на движењето

МАКЕДОНИЈА

Скопското крило на Беса го разреши Биљал Касами

Ferad Aruc
Скопскиот огранок на Движењето Беса денеска одржа состанок на кој донесе одлука за разрешување на лидерот Биљал Касами. Според нив, тој е најодговорен за политичкиот...