vesti24.mk

Tag : церебрална парализа

ЗАБАВА

Факти за церебралната парализа кои ќе ве натераат на размислување

admin
Неколку факти за церебрална парализа (ЦП) кои ќе ве натераат на размислување: ЦП главно ги погодува децата. Бројките се вознемирувачки. Едно од четири деца со...
ВЕСТИ

Надеж за Стефан Ивановиќ кој боледува од церебрална парализа

admin
Мала надеж во животот на Стефан Ивановиќ кој има од церебрална парализа. Тој  немаше струја со месеци поради неплатени долгови. По сторијата на Канал 5...
ЗАБАВА

Херој на денот: Момче со церебрална парализа крена тег двојно потежок од него

admin
Момче тешко 45 килограми крена тег повеќе од двојно потежок од него и со тоа стана хит на интернет. Тегот тежи над 90 килограми. Сè тоа,...