vesti24.mk

Tag : ЦИА

СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

ЦИА и ФБИ: Не ги користете Хуавеј и ЗТЕ смартфоните

Ferad Aruc
Меѓу потписниците се директорите на ЦИА, ФБИ и НСА. Освен Хуавеј, во документите се споменува уште една кинеска телекомуникациска компанија – ЗТЕ, која „американските граѓани...
ЖИВОТ

Поранешни агенти на ЦИА ја пронашле подморницата за кокаин на Ескобар: Откриен траг кој води до неговото богатство?

Ferad Aruc
Некогашните агенти на ЦИА наводно пронашле една од подморниците кои Пабло Ескобар ги користел за криумчарење на кокаин, пренесува “Daily Mail”. Ескобар ги користел ваквите...
СВЕТ

Алармантно предупредување на шефот на ЦИА: Северна Кореја ќе ја нападне Америка за неколку месеци?

Ferad Aruc
Директорот на Централната разузнавачка агенција на САД, Мајк Помпео предупреди дека најновиот извештај на ЦИА укажува на тоа дека неколку месеци го делат светот од...
БАЛКАН

Откриена целата шема: Паравоената ШИК и ЦИА го убиле Ивановиќ

Ferad Aruc
Српските безбедносни служби откриле дека дека зад бруталното убиство на Оливер Ивановиќ во Митровица стои албанската паравоената организација ШИК.Таа е создадена на темелите на УЧК...
СВЕТ

Инсектите на ЦИА кои ќе завладеат со светот: Нивниот развој почнал пред 40 години, а наскоро ќе се појави најмодерната верзија

Ferad Aruc
Неодамнешната тужба открила дека американската влада од 1970-те години користела беспилотни летала – инсекти, за да шири вируси во непријателски земји во рамките на своите...
СВЕТ

Изненадувачки документи во компјутерот на Осама бин Ладен – објави ЦИА

admin
Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) објави архивски документи и снимки што се пронајдени во куќата, во која е убиен Осама бин Ладен во 2011 година...