vesti24.mk

Tag : цигара

ЗАБАВА

ФОТО: Отпушок од цигара на Черчил на аукција, почетната цена 1.200 фунти

admin
Отпушок од цигара кој Винстон Черчил го фрлил додека бил на патувања во Париз во 1947 година ќе се најде на аукција во британската куќа...
ЗАБАВА

Изум кој со децении се очекуваше: Научниците направија цигари без никотин

admin
Германскиот технолошки универзитет ТУ од Дортмунд, објави дека научниците генетски ги модифицираат цигарите „Вирџинија“, така што ја намалија концентрацијата на никотин. Овој изум може да...
ЗАБАВА

Знаете ли дека во цигарите се додава шеќер? Научниците објаснија зошто

admin
Мал број се пушачите кои знаат дека во цигарите се додава шеќер, покажало новото истражување. Истовремено малкумина се свесни дека со додавање на шеќер во...