vesti24.mk

Tag : Цигари

ЗАБАВА

Сите знаеме дека пушењето цигари е опасно, но еве кога не смеете да ја запалите првата цигара

admin
Колку побрзо по будењето човек пали цигара, толку е поголем ризикот да развие рак на белите дробови или усната шуплина, тврдат научници, цитирани од Science...
ЗАБАВА

Oд кафе навечер не спиете, а уште ако запалите цигара… Лекар открива ШОК резултати од пушење пред спиење!

admin
Постојат бројни полемики за позитивното, но и штетно влијание на кафето врз здравјето. Некои веруваат дека има корисен ефект врз организмот во умерени количини, други...
ЗАБАВА

Текст кој мора да го прочитаат сите пушачи: Чадот од цигaрите или никотинот – што е поштетно?

admin
Штетноста од пушењето цигари е јасно и дефинитивно научно докажана.  Пушењето цигари стана глобален проблем по Втората светска војна и од тогаш наваму компетентни стручни...
ЗАБАВА

Кинески стогодишник, наводно, ја должи својата долговечност на алкохолот и цигарите

admin
Жител на Кина, кој по стоти пат ги дувна свеќите на 27 јуни, вели дека својата долговечост ја припишува на алкохолот и цигарите. – Сè...
ЗАБАВА

Нема да ви се верува колкав број на пушачи ги оставиле цигарите поради коронавирусот

admin
Повеќе од еден милион граѓани во Велика Британија престанале да пушат за време на пандемијата на коронавирусот, покажа истражување на добротворната организација Акција против пушење...
ЗАБАВА

Јорданците се светски прваци во пушење тутун, со помош на власта и компаниите

admin
Процентот на пушачи во Јордан е највисок во светот, повеќе од 80 проценти од мажите во Јордан пушат или редовно користат никотински производи, вклучувајќи ги...
ЗАБАВА

Осаменостa е поштетна по здравјето од пушењето цигари

admin
Секое второ домаќинство во германскиот главен град Берлин, има само по еден член. Поради тоа, во градот веќе постојат служби за помош на постари лица,...
ЗАБАВА

Облеката и домот нема да ви мирисаат на цигари, трикот не може да биде поедноставен

admin
Ако домот ви мириса на цигари, освен што секако мора да проветрите, земете сад и наполнете го со вода. Во него ставете главица кромид. Оставете...
ЗАБАВА

Со секоја цигара труеме дел од своето тело: Пушачите мора да го јадат ова за прочистување

admin
Сите знаеме колку цигарите се штетна навика, но тешко се искоренува. Ако и вие сте пушач, тогаш треба да се погрижите да консумирате намирници кои...
ЗАБАВА

Со димот од цигарите им нанесувате голема штета на вашите домашни миленици

admin
Дали некогаш сте помислиле дека пушењето е штетно и за вашите миленици? Поради оваа лоша навика и тие се пасивни пушачи чие здравје трпи последици....