vesti24.mk

Tag : Циклон Андреа

ВЕСТИ

„Андреа“ ја зафати Македонија- ова се моменталните температури

admin
Циклонот „Андреа“ беснее во регионот, а веќе пристигна и во Македонија. Со себе донесе врнежи, грмежи и силен ветер. Дождот денеска скоро без престан врне...