vesti24.mk

Tag : цилен ветер

СВЕТ

Откажани над 170 летови поради невреме во Амстердам

Ferad Aruc
Невреме проследено со силен ветер, предизвика прекини на сообраќајот на аеродромот Схипхол во холандскиот град Амстердам. Ветерот дува со брзина до 120 километри на час, поради...