vesti24.mk

Tag : цимет

ЗАБАВА

Која е разликата помеѓу обичниот цимет и цејлонскиот: Ова се сите негови придобивки

admin
Циметот има долга историја на употреба во традиционалната медицина ширум светот. Денес, се споменува во контекст на исхраната во разни здравствени проблеми. Илјадници години се...
ЗАБАВА

Кога немате терапија, ОВА проверено делува: Намалете го високиот притисок за 10 секунди

admin
Не дозволувајте вашиот притисок да варира. Направете сè што е во ваша моќ за да имате добро здравје. Високиот крвен притисок е тивок убиец. За...
ЗАБАВА

Со само 3 состојки: Природен напиток кој е најсилниот борец против вишокот килогами

admin
Овој зачин е неверојатно лековит и помага да се ослободиме од масните наслаги. Станува збор за циметот кој помага за стабилизација на шеќерот во крвта,...
ЗАБАВА

Доколку сакате успешна диета, овој зачин ви е гаранција за успешно топење на килограмите

admin
Употребата на циметот го намалува нивото на шеќер во крвта, не поттикнува претерано лачење на инсулин, што е важен фактор за успешно слабеење. Ако сакате...