vesti24.mk

Tag : цинк

ЗАБАВА

Цинкот му е непријател на коронавирусот: Еве што треба да јадете за да бидете здрави оваа зима

admin
За да избегнете инфекција со коронавирус во зима, задолжително вклучете ги овие пет намирници богати со цинк, советува „Пигл тајмс“. Според истражувањето, овој минерал (цинк)...