vesti24.mk

Tag : ципрас

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Грчките медиуми очекуваат позитивен одговор од Заев за „Република Северна Македонија“ ерга омнес

admin
Во исчекување на телефонскиот разговор и позитивниот одговор од Заев, е најчестиот коментар, но и наслов во грчките медиуми во однос на евентуалниот договор меѓу...
СВЕТ

Советник на Ердоган со закани кон Ципрас: Ако стапне на островот Имија ќе му ги скршиме рацете и нозете

Ferad Aruc
Тензиите за неколку острови во Егејско море, меѓу Грција и Турција продолжуваат да растат. Советникот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, Јигит Булут изјави дека...
МАКЕДОНИЈА

Ципрас: Ако постои можност за решение, ќе биде национална глупост да не ја искористиме

Ferad Aruc
Порака дека Атина бара едно име кое ќе важи и за внатрешна и за билатерална и за употреба во ОН упатува грчкиот премиер преку интервјуто...
Uncategorized

Ципрас од Владата на Заев очекува конкретни чекори за промена на името и отстранување на споменици

Ferad Aruc
Порака до Скопје да преземе конкретни чекори, за да има договор во прашањето за името и да може соседната земја да се интегрира, прво во...