vesti24.mk

Tag : Ципрац

СВЕТ

Ципрас ѝ порача на Турција: Грција не игра игри

Ferad Aruc
Грчкиот премиер, Алексис Ципрас, по повод сударот на турскиот и грчкиот брод во Егејското море, изјави дека Атина нема да го толерира оспорувањето на територијалниот...