vesti24.mk

Tag : Цирија

СВЕТ

Русија: САД направи провокативни чекори во Сирија

Ferad Aruc
Неодговорните однесувања на САД во Сирија го загрозуваат процесот за решение во земјата”, се вели во соопштението на Министерството за одбрана на Русија. Руското министерство...