vesti24.mk

Tag : циркус

ЗАБАВА

Сите гледаа во нејзиниот перформанс на висина од 11 метри, а потоа се тргна во погрешен правец- децата пискаа на секој чекор (ВИДЕО)

admin
Дваесет и осум годишна девојка која работи во циркус сериозно се повреди по пад од 11 метри при изведување на акробатска точка. Преплашените деца кои...
ЗАБАВА

Хуманизација на забавата: Германски циркус ги замени животните со холограми

admin
Германскиот „Циркус Ронкали“ е првиот циркус во светот кој ги замени животните со холограми, што и не е никако помалку спектакуларно. Овој циркус постои со...