vesti24.mk

Tag : цитати

ЗАБАВА

„Кога целиот свет ќе ни сврти грб, луѓето кои ќе останат покрај нас – тоа е нашето семејство“

admin
Не можеме да ги избираме своите браќа, сестри и родители. Со нив растеме, созреваме и од нив учиме. Тие се нашето најголемо богатство. Ова се...
ЗАБАВА

„Некои предизвикуваат среќа каде и да одат, некои кога си одат“ – цитати за среќата

admin
Среќа. Сите ја сакаме. Но, што е среќата? Дали навистина можеме да се договориме за тоа што е среќа? Секој човек различно гледа на среќата...
ЗАБАВА

12 цитати на Фрида Кало кои даваат сила: На крајот од денот, можеме да издржиме многу повеќе одошто мислиме!

admin
Фрида Кало била мексиканска сликарка која достигнала светска популарност со својот сликарски талент, но и со автентичниот изглед. Животот на легендарната уметница бил обележан од...
ЗАБАВА

„Кукавиците не се способни за љубов, љубовта е привилегија на храбрите”

admin
Љубовта е неисцрпна тема. Многу нешта се кажани за љубовта и тие остануваат забележани. Ова се некои од нив, оние кои продираат до самата суштина...
ЗАБАВА

Цитати за кармата што ќе ве потсетат дека сите го добиваат она што си го заслужиле

admin
Тешко е постојано да се биде позитивен. Сите имаме лоши денови понекогаш. Без разлика дали сте ги заборавиле клучевите, сте задоцниле на работа или сте...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Цитати за љубовта поради кои ќе посакате повторно да се вљубите!

admin
Љубовта е една од најпрекрасните чувства кои постојат. Најубавите уметнички и книжевни дела се инспирирани од љубовта. Најубавите песни ја опеваат љубовта. Без разлика дали...