vesti24.mk

Tag : цијанид

ЗАБАВА

Изедете јаболко, но семките фрлете ги веднаш: Во нив се крие смртоносен отров

admin
Најмала доза на цијанид може да биде опасна, а овој отров може да се најде во семките на јаболкото. Затоа е важно јаболкото добро да...