vesti24.mk

Tag : Цпорот со името

Uncategorized МАКЕДОНИЈА

Историска порака од Заев: Утврдивме една прифатлива опција за двете страни

admin
На прес-конференцијата по средбата на премиерите  Зоран Заев и Алексис Ципрас, македонскиот премиер со историска порака. Утврдивме една опција прифатлива за двете страни. Следуваат консултации...