vesti24.mk

Tag : црвена панда

ЗАБАВА

ВИДЕО: Ретка црвена панда се роди во Зоолошката градина во Берлин

admin
Во зоолошка градина во Берлин се роди ретка црвена панда, само неколку месеци откако нејзините родители пристигнале од Индија, соопштија вчера оттаму. Младенчето е пронајдено...