vesti24.mk

Tag : Црвена ѕвезда

МАКЕДОНИЈА

ВИДЕО: Навивачите на „Црвена Ѕвезда“ се простија од прерано починатиот Драган Крстев

admin
Навивачите на Црвена Ѕвезда, популарно наречени Делии, денеска на градските гробишта Бутел во Скопје, се простија од нивниот пријател Драган Крстев, во навивачки дух, со...
ЗАБАВА

ФОТО: Како изгледа Перо Антиќ кога ќе го порачаш од Али Експрес?

admin
За македонскиот кошаркар, Перо Антиќ одамна важи дека е омилен лик како кај српските новинари, па така и кај сеирџиите од соседството, кои денеска искористија...
МАКЕДОНИЈА

„Продадете ги вашите мајки, а не нашата – Македонија“

Ferad Aruc
„Продадете ги вашите мајки, а не нашата – Македонија“. Овој транспарент го направија навивачите на МЗТ Скопје на мечот од АБА Лигата кој се играше во...