vesti24.mk

Tag : црвени пиперки

ЗАБАВА

Намаз од печени црвени пиперки и фета сирење

admin
Потребно е:4 големи печени црвени пиперки75 гр фета сирење1 чешне лук2 лажици маслиново маслопрстофат свежо (или суво) ориганомалку сол (ако сирењето не е многу солено)маслиново масло Подготовка:– Испечете ги пиперките, излупете...