vesti24.mk

Tag : црвени јајца

ЗАБАВА

Првите јајца кои ги бојадисаме за Велигден треба да се црвени, еве зошто

admin
На Велики Четврток рано наутро пред изгрејсонце, домаќинките ги бојадисуваат првите велигденски јајца. Најпрво каснуваат малку леб, се вртат кон исток, се прекрстуваат и ги...