vesti24.mk

Tag : црвено вино

ЗАБАВА

Црвеното вино како лек против астма и воспаленија

admin
Според Државниот Универзитет во американската сојузна држава Џорџија, црвеното вино е ефикасен лек против астма, белодробни заболувања и воспаление на средното уво. Имено, ресвератролот, состојка...