vesti24.mk

Tag : цреши

ЗАБАВА

Вкусни и многу здрави: Црешите имаат подобар ефект од аспиринот

admin
Црешите векови наназад се познати како овошје на добар глас кои имаат многу лековити својства. Црешите се многу богати со антиоксиданси, а истражувањето покажало дека...
ЗАБАВА

Идеално време за цреши, дознајте зошто треба да ги јадете

admin
Црешите вклучени во исхраната учествуваат во намалувањето на телесната тежина, а го чистат истовремено организмот од натрупаните токсини во зима. Вкусните цреши веќе докажано имаат...
ЗАБАВА

Цената на цреши во македонски маркет стана хит на социјалните мрежи: Мамо, ќе ми купиш ли цреши? (ФОТО)

admin
Изминатиот период на социјалните мрежи се појави фотографија од еден македонски супер маркет каде цената на црешите е нетипична за нашиот пазар. Имено доколку сакате...
ЗАБАВА

Многумина го прават ова додека јадат цреши, а не се свесни за опасноста- може да биде кобно

admin
Црешите се многу популарни за време на летото и се одлично освежување за време на топлите денови. Сепак, треба да обрнете внимание на една работа...