vesti24.mk

Tag : Цркви

ВЕСТИ

Свети Богојавленски служби во црквите на Брегалничката епархија

admin
Во сите цркви на Брегалничката епархија денеска се служеа свети Богојавленски служби. Во соборниот храм Свети Никола со службата чиноначалствуваше митрополитот на Брегалничката епархија, на...
СВЕТ

Лондон затвара 500 Цркви и отвара 423 нови Џамии…

Ferad Aruc
Лондон при 423 џамии, продолжува гради џамии врз урнатини на британски иконски христијански цркви ширум Британија… Тивката исламизацијата на Лондон е речиси завршена, со стотина...