vesti24.mk

Tag : Црна Гора

ЗАБАВА

ВАКА ИЗГЛЕДА НАЈСКАПАТА ПЛАЖА ВО ЦРНА ГОРА: Забрането е внесување на храна и пијалаци, без 50 евра не тргнувајте! (ФОТО)

admin
Кристалното чисто море, зеленилото кое прави сенка, песокот под стапалата… Плажата Сини Хоризонти во Тиват оваа сезона судејќи по сè ќе биде најпопуларна во Црна...
ВЕСТИ

На македонските граѓани сепак ќе им треба ПЦР тест за влез во Србија, Црна Гора и БиХ

admin
Граѓаните на Република Македонија нема да можат да патуваат во Србија, Црна Горна и Босна и Херцеговина без приложување на негативен ПЦР тест, соопшти вечерва...
ЗАБАВА

ВИДЕО: „Кого ти ќе пцуеш“ – маж и жена се степале на плажа во Црна Гора, „летале“ и влечки

admin
На интернет се појави снимка на која се гледа тепачка меѓу маж и жена на некоја плажа во Црна Гора. Постар маж со раце удирал...
ЗАБАВА

Црногорците не можеле да смислат посмешна реклама за ковид-19 (ВИДЕО)

admin
Вистински хит на интернет стана црногорската реклама преку која се укажува на значењето и почитувањето на мерките за ковид-19. За само два дена ова видео...
ЗАБАВА

Топ 10 плажи за сечиј вкус и џеб во Црна Гора: Од утре на море таму (ФОТО)

admin
Од утре Македонците ќе можат на море во Црна Гора.На барање на туристичката индустрија, Црна Гора ги отвора границите за Македонија, Србија, Босна и Херцеговина...
ЗАБАВА

Туристи од Австрија пристигнаа во Црна Гора со трактори

admin
На прагот на туристичката сезона во Црна Гора, поради пандемијата на коронавирусот има 90 отсто помалку туристи него претходната година. Поради тоа, секој кој е...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Црногорската полиција: Груевски влезе во Црна Гора и ја напушти истиот ден

Ferad Aruc
Црногорската полиција објави соопштение по информацијата дека експремиерот, Никола Груевски на патот кон Унгарија, поминал низ Албанија, по што влегол во Црна Гора. „По повод...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Албнија: Груевски вака преминал граница

Ferad Aruc
Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија, пренесе МИА. Секторот за граница и миграција при албанската државна...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Бекамови пристигнаа во Црна Гора, семејството е опкружено со обезбедување и никој не смее да им се приближи (ВИДЕО)

Ferad Aruc
За да си обезбедат целосен мир, семејството Бекам го засили своето обезбедување, па со авион пристигнале во Дубровник, а со јахта во Црна Гора. Сланиот...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Големо невреме на Јадранот: Оваа фотографија ја вознемири Хрватска, Словенија и Црна Гора (ВИДЕО)

admin
Словенија, Хрватска и Црна Гора деновиве беа погодени од големо невреме кое што најмногу предизвика штета во приморските краеви. На социјалната мрежа Твитер беше објавена...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Голема дебата во ЕУ за Западниот Балкан

admin
Австрискиот канцелар Себастијан Курц се приклучи кон дебатата про и контра одредување датум за преговори за членство во ЕУ со двете балкански земји. Франција и...
БАЛКАН

Еве колку заработуваат претседателите на земјите во регионот

Ferad Aruc
Најголеми примања во однос на просечната плата примаат членови на Претседателството на Босна и Херцеговина. Според последните официјални објавени податоци, најголема месечна плата во регионот...
БАЛКАН

(ФОТО) Подгорица имала клима уреди во 1939?

Ferad Aruc
Изложбата на фотографии на Зоран Фатиќ, „Подгорица од крајот на XIX век, до осумдесеттите години на XX век“ предизвика бројни реакции на социјалните мрежи. Коментарите...