vesti24.mk

Tag : црна листа

ВЕСТИ

Партнерот за новата влада на Заев на црна листа на САД

admin
Новиот коалициски партнер на Зоран Заев, Мендух Тачи со години е на црната листа на САД. Тие неодамна ја обзнанија постизборната коалиција во владата која...
МАКЕДОНИЈА

Актуелни пратеници и политичари од Македонија на црната листа на САД за 2018

Ferad Aruc
Владата на САД секоја година ја ажуирира листата на посебно одредени лица и компании,   (Specially Designated Nationals And Blocked Persons List (SDN) Human Readable Lists) попозната и...