vesti24.mk

Tag : црна мамба

ЗАБАВА

Туристите преплашени: Огромна црна мамба исплива од морето, реагираа итните служби (ВИДЕО)

admin
Пливачите од плажа во Дурбан, Јужна Африка, беа престрашени кога виделе змија долга 250 сантиметри во плитките води што личела на црна мамба, многу отровен...