vesti24.mk

Tag : црно море

СВЕТ

Турски патнички авион излетал од писта и завршил во провалија над Црно Море

Ferad Aruc
Патнички авион се излизгал од замрзнатата аеродромска писта по слетувањето во турската провинција Трабзон, информираат светските медиуми. https://youtu.be/Axzmv0GkkSI Сите 162 патници и екипажот биле евакуирани...
СВЕТ

Американски разурнувач забележан во Црното море: Бродот на морнарицата на САД вооружен „до заби“ плови кон Одеса

Ferad Aruc
Американскиот разурнувач „Карни“ е првиот брод на американската воена морнарица кој што оваа година заплови во водите на Црното море. Овој брод претходно во текот...