vesti24.mk

Tag : црно чоколадо

ЗАБАВА

Ова не сте го знаеле за црното чоколадо: Делува слично како канабисот и го намалува ризикот од депресија

admin
Луѓето кои јадат црно чоколадо се помалку депресивни од другите, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено во Канада. Со истражувањето биле испитани над 13.000 луѓе при...