vesti24.mk

Tag : црн дроб

ЗАБАВА

Овие симптоми укажуваат дека вашиот црн дроб е полн со токсини

admin
Токсините во црниот дроб предизвикуваат многу непријатни последици. Црниот дроб игра огромна улога во одржувањето на метаболизмот, неутрализирање на токсините и неговата состојба влијае на...
ЗАБАВА

Замастен црн дроб, сѐ почеста болест во западните држави

admin
Нездравата исхрана и премалку движење може да резултираат во развојот на замастен црн дроб (NAFLD), односно болест на најголемата жлезда во човечкот тело која не...