vesti24.mk

Tag : црн петок

ЗАБАВА

„Црн петок“: Поради грешка со точка-запирка во цената, си купила скутер за 0,69 долари

admin
„Црниот петок“ беше возбудлив за една Мексиканка, која се врза себеси за скутер, бидејќи управата на синџирот продавници „Волмарт“ не сакаше да ѝ го продаде...
ЗАБАВА

Како настанал најпопуларниот ден за шопинг во годината, популарниот „црн петок“?

admin
Секој ноември со нетрпение се чека „црниот петок“ со цел да се пласираат производи по пониски цени. Сепак, малку се размислува за фактот дека потеклото...
ЗАБАВА

Лудилото започна: Купувачи чекаа да влезат во продавниците- потоа започна пеколот за вработените (ВИДЕО)

admin
Денес е така наречен „Црн петок“ (Black Friday), ден кога во Америка сите најголеми трговски ланци нудат огромни попусти, а масовна хистерија редовно ја следат бесни...