vesti24.mk

Tag : цртеж

ЗАБАВА

Овој доктор допре до срцата на сите: Погледнете што прави за дечињата откако ќе ги оперира

admin
Детскиот хирург Роберт Пери им прави цртежи на децата кои ги оперирал. Потоа истите им ги залепува за лузната да не ги исплаши после операцијата....
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Ретко која водителка вака ќе се снајде- од тоа што и се случи многумина не можеа да си поверуваат, па го гледаа видеото и по неколку пати

admin
Главната презентерка на временската прогноза на каналот ABC News беше посетена од неочекуван (но симпатичен) гостин за време на нејзиниот извештај. Тоа се случи во...
ЗАБАВА

Научете да ги разберете детските цртежи: Важно е каде е Сонцето и која боја е доминантна

admin
Постојат многу моменти во детските животи кога децата не сакаат или не се способни да ги изразат своите емоции. За родителите тоа може да биде...
ЗАБАВА

Нацрта милион точки на хартија: Ќе се воодушевите на крајот од ова видео

admin
Дејвид Бајо е француски сликар и илустратор. Ќе видите како овој уметник ги довршува апстрактните портрети користејќи милион точки. Погледнете го ова неверојатно видео: [embedded...
ЗАБАВА

„Најдобрата мајка на светот“: Кога ќе видите што нацрта ова девојче ќе се изнасмеете

admin
Мајката Лаура Бороу (28) се разнежнила кога нејзината деветгодишна ќерка Руби и подарила цртеж за “најдобра мајка на светот”. Но, кога малку подобро го погледнала...