vesti24.mk

Tag : цунами

ЗАБАВА

Вистинско чудо: 12 часа по смртоносното цунами во Индонезија спасувачките екипи спасија момче од под рушевините (ВИДЕО)

admin
Спасувачките екипи 12 часа по разурнувачкото цунами во Индонезија пронајдоа и спасија петгодишно дете кое било заглавено под рушевините. Спасувачките екипи имено слушнале дете како...
ЖИВОТ

5 најголеми цунами бранови снимени на камера (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Појавата цунами е всушност создавање на огромни бранови како последица на земјотреси или вулкански ерупции под морето. Тие не се создаваат одеднаш како високи бранови,...