vesti24.mk

Tag : цуцла

ЗАБАВА

Не ја трга цуцлата од уста и носи пелени: Оваа 21-годишна девојка не е болна, но крие тешка приказна (ФОТО)

admin
Камила Лола од Швајцарија е 21-годишна девојка која живее живот како бебе и е членка на здужението „Возрасни кои ги сакаат бебешките пелени“. Таа 24...
ЗАБАВА

„Сајенс Дејли“: „Миење“ цуцла-лажливка со плунка е корисно против алергии

admin
Иако на прв поглед можеби личи дека е нехигиенски, нема ништо лошо во тоа сами да ја „процуцлате“ цуцлата лажливка и така да ја „измиете“...
ЗДРАВЈЕ

Цуцлата и палецот влијаат на дефектите во говорот

admin
Чилеанските научници спровеле студија  во која се вклучени 128 деца на возраст од 3-5 години. Родителите на децата приложиле детални информации на истражувачите за навиките...