vesti24.mk

Tag : ЧАВКОВ

МАКЕДОНИЈА

Мукоски, Василески и Чавков одат во домашен притвор

Ferad Aruc
Врховниот суд на Република Македонија донесе одлука по предметот Вкж1.бр.6/2018, во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година. За...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Шокантно: Чавков бил на 100 метри од Собранието на 27 април за време на крвавиот четврток

admin
Во рамките на истрагата сега е откриено и каде бил раководителот на оперативниот штаб Митко Чавков кој во тоа време беше и директор на Бирото за...
Uncategorized

ЧАВКОВ: ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ГО БРАНАТ УСТАВОТ

admin
Полициските службеници се под заклетва дека ќе го бранат Уставот, ќе го штитат територијалниот интегриртет и суверенитет на државата, дека ќе бидат гарант на безбедноста...