vesti24.mk

Tag : Чаир

ВЕСТИ

Ваков збор за сигнализирање на школо нема ниту во еден јазик- на оваа грешка во Чаир се смеат сите (ФОТО)

admin
На социјалните мрежи се врти вирална фотографија на кола се гледа очајна грешка направена во нашиот главен град Скопје. Станува збор за уличен натпис на...
ВЕСТИ

Пронајден убиецот на скопјанецот кој беше застрелан пред две години во Чаир

admin
Полицијата соопшти дека го пронашла убиецот на 24-годишниот скопјанец, Бурим Идризи, кој беше убиен пред две години, пред угостителски објект на улицата „Џон Кенеди“  во...
ЦРНА ХРОНИКА

Видео од престрелката во Чаир: Продавачка е ранета со пиштол во маркет

Ivana
На видеото кое го објави Телевизијата 21 се гледа како напаѓачот физички ја поттурнува продавачката и потоа пука во неа. Како што информира полицијата вработената...
МАКЕДОНИЈА

Детали за убиството во Чаир: Откриен идентитетот на убиениот

admin
Во Чаир доцна синоќа се случи вооружена престрелка, во која едно лице беше убиено, едно тешко рането, јави Курир. Според најновите податоци на порталот, убиениот...
МАКЕДОНИЈА

Конечни резултати од вториот изборен круг од Локалните избори 2017

admin
Со процесирани 100% од гласовите од избирачките места каде се одржа втор изборен круг, избрани се градоначалници на 35 општини и тоа: Во Кисела Вода...